NASZE PORTALE: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Żelazny Tygiel Waloński

w górachDodaj do ulubionych
Kontakt ul. 1 Maja 66a
58-580 Szklarska Poręba

kom.: 726 541 852
http://zelaznytygiel.pl/

Opis

W naszej osadzie, opierając się na zapiskach dawnych kronikarzy i inżynierów górnictwa wiernie odtwarzamy urządzenia oraz narzędzia jakimi przed wiekami posługiwali się tajemniczy Walonowie. Wszystkie nasze urządzenia są pieczołowicie odtwarzane tak, aby każdy zwiedzający mógł sam przekonać się jak wielkimi inżynierami byli Ci, którzy odważnie eksploatowali bogactwa Sudetów.

W naszej osadzie zwiedzający nie tylko mogą obejrzeć pieczołowicie zrekonstruowane średniowieczne urządzenia górniczo – hutnicze, ale zabawiani niesamowitymi historiami z przeszłości mogą je dotknąć i wprawić w ruch, pod nadzorem przewodnika, przy salwach śmiechu i radości.

Po zwiedzeniu części edukacyjnej warto wybrać dla siebie warsztat, gdzie przy pomocy specjalistów z danej dziedziny, każdy chętny może wykonać własnoręcznie niepowtarzalną pamiątkę lub wybrać przygodę i udać się na poszukiwanie skarbu, uczestnicząc w grze terenowej.

Lokalizacja

Szklarska Poręba
ul. 1 Maja 66a , 58-580 Szklarska Poręba

Baza noclegowa

This album doesn't contain any items

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Szukając kompleksowego podejścia do leczenia przypadłości i licznych schorzeń jakie nas dotykają a zarazem poszukując sanatorium, które zapewni dogodne warunki wypoczynkowe - koniecznie odwiedź Sanatorium Eden. To coś więcej niż lecznica, to prawdziwy hotel połączony z nowoczesnym sprzętem sprzyjającym rehabilitacji. Przeglądając sanatoria Ciechocinek koniecznie odwiedź naszą ofertę. W ofercie znajdują się pobyty z leczeniem uzdrowiskowym i liczne rehabilitacyjne turnusy.

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu